türsab tatil meleği
 Untitled Document
firma-logolari firma-logolari
ONLINE BİLET
Arnavutluk turu

10 TAKSİT WORLD 5 BONUS 5
Rehber Eşliğinde
3 GECE 4 GÜN

 
1.GÜN:  İSTANBUL / İŞKODRA / TİRANA: İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar terminalinde  buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra uçuş saatine göre İstanbul’ dan TİRANA’ ya hareket. Yerel saatle TİRANA’ ya varış. İŞKODRA PANORAMİK ŞEHİR TURU; OSMANLI KALESİ, İŞKODRA KALESİ VE İSKENDERBEY KALESİ görülecektir. TİRANA’ ya dönüş ve otelimize yerleşme. Öğle yemeğine kadar serbest zaman sonrası extra alacağımız öğle yemeği ardından ETHEMBEY CAMİİ, SAAT KULESİ, KRAL ZOGO SARAYI, İSKENDERBEY HEYKELİ ve ARNAVUTLUK HALK MÜZESİ ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi restaurantta aldıktan sonra geceleme otelimizde.
 
 
2.GÜN: TİRANA / DURRES / BERAT / VLORE / SARANDA: Sabah kahvaltısı ardından DURRES’ e hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuk sonrası sırasıyla; PANORAMİK ŞEHİR TURU, Arnavutluk’ un en büyük Limanı olan DURRES LİMANI, ARKEOLOJİ MÜZESİ, VENEDİK KULESİ ve AMFİTİYATRO ziyaretleri sonrası extra alınacak olan öğle yemeğimizin ardından 2400 yıllık tarihe sahip UNESCO koruması altındaki BERAT ÖREN YERİ, BERAT CAMİİ, GORİCA KÖPRÜSÜ, APOLLON TAPINAĞI KALINTILARI, ST. MARY MANASTIRI VE KİLİSESİ, MURADİYE CAMİİ gezileri ardından SARANDA’ ya hareket. Yol üzerinde 1020 metrelik tepe üzerinde Yunan Denizi ve Arnavutluk Riverasının panoramik olarak seyri. PORTO PALERMO, TEPE DELENLİ ALİ PAŞA KALESİ ziyaretleri sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 
3.GÜN: GJİROKASTER / POGRADEC: Kahvaltı sonrası UNESCO korumasında olan BUTRİNTİ ARKEOLOJİK ANTİK KENTİ ziyareti. Daha sonra GJİROKASTER’  hareket. Yol üzerinde NATİONAL PARK’ ta fotoğraf molası sonrası GJİROKASTER PANORAMİK ŞEHİR TURU, ENVER HOCA SARAYI, KALE, ARKEOLOJİ MÜZESİ ve extra öğle yemeği ardından RAKI VE ŞARAP FABRİKALARI geziliyor. Öğleden sonra KORCA’ ya varış. 1887 yılında kurulmuş Arnavutluk’ un ilk DİN OKULU’ nu ziyaret ediyoruz. POGRADEC’ e varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 
4.GÜN: Kahvaltı sonrası POGRADEC yakınlarındaki OHRİD GÖLÜ ziyareti ardından ELBASAN’ a hareket. ELBASAN KALESİ, PANORAMİK ŞEHİR TURU, ETNOĞRAFYA MÜZESİ sonrası TİRANA’ ya varış. KRABBA TEPESİ ziyaretleri ardından RAHİBE TERESSA Havalimanına hareket.  İstanbul’ a uçuş. İstanbul’ a varış ve gezimizin sonu.

© 2013 Sağlam Tur Seyahat Acentası - Tüm Hakları Saklıdır.

sağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlarsağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlar

Google+