türsab tatil meleği
 Untitled Document
firma-logolari firma-logolari
ONLINE BİLET
İstanbul Turu

İSTANBUL TURU

 

İstanbul, kuruluşundan itibaren pek çok medeniyete ev sahipliği yapmakla beraber, pek çok ülkenin de başkentliğini yapmıştır. Osmanlı devletinden bu yana İstanbul, gerek başka ülkeler olsun gerek Türkiye'miz olsun inci  olarak kabul edilmektedir.

 

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlaması ideolojik konumu yüzünden İstanbul tüm dünya için altın değerindedir. Her sene birçok yerli yabancı turist akımı olmaktadır. Bunun sebebi gezilmeye değer bir yer olduğudur. İstanbul, Türkiye'de en çok turistin geldiği şehirlerimizden biridir. Boğaz manzarası İstanbul’u İstanbul yapan öğelerden biridir.

 

Gezmekle bitmeyecek olan güzel İstanbul’umuzda tarihi güzellikler olsun, sahil kokusu ve kız kulesi İstanbul’u İstanbul yapan önemli şeylerden birisidir. Konaklama açısından 1180 e yakın otel bulunmaktadır.İstanbul'un tarihi, anıtlar ve yapıtların fazlalığı, ve boğazasahip olması nedeniyle gözde turizm merkezlerinden biridir.

 

Binlerce yıldır, değişik insan topluluklarına yurt olan İstanbul topraklarının hemen her yöresinde, tarihin çeşitli dönemlerinden kalma tarihî eserlerle karşılaşmak mümkündür. Envanterlerde kayıtlı binlerce tarihî eser arasında, kent duvarları, saraylar, kasırlar, camiler, kiliseler, sinagoglar, çeşmeler ve konaklar bulunur. İstanbul'da pek çok müze bulunmaktadır ve bunlar içinde özel müzeler de vardır.

 

İSTANBUL HAKKINDA KISACA BİLGİ

 

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri. İktisadi büyüklük açıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci sırada gelir.

 

İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalar arası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyük şehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

 

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı. Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti'ne geçtiği 1517'den, kaldırıldığı 1924'e kadar, İstanbul İslamiyet'in de merkezi oldu.

 

İstanbul, Türkiye'nin nüfus bakımından en yoğun şehridir ve Ticaret hayatının kalbi burada atar. Birçok şirketin yönetim merkezlerinin olduğu finans merkezi konumundadır. Tarihin her döneminde önemini korumuş ve İmparatorluklara başkentlik yapmış önemli bir kültür merkezidir.

 

ÖNE ÇIKAN GEZİ BÖLGELERİ

 

Sultanahmet, Eminönü, Taksim, Beyoğlu, Karaköy, Ortaköy, Fatih, Eyüp, Fener, Balat, Üsküdar, Çamlıca, İstanbul Boğazı, İstanbulda en önemli gezi alanlarıdır.

 

Sağlam bilet olarak turlarımızı müşterilerimizin memnuniyetine göre ayarlanmak ta olup,  en iyi şartlarda turlarımızı düzenlemekteyiz. Yılların verdiği tecrübeyle siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi sağlamaktayız. Sağlam bilet farkıyla  turun tadını çıkarın.

• Hava alanına Rehberle buluşma ,grubun karşılanması
İstanbul da Boğaza karşı kahvaltı
Eyüp Sultan Camii  ve Cevresi
Sadelikle ihtişamın maneviyatla gücün birleştiği eşsiz Topkapı Sarayı,
Sultan 1. Ahmet tarafından yaptırılan Sultanahmet Camii,
Yerebatan Sarayı,
Öğle yemeği,
Süleymaniye Camii ve Çevresi,
Akşam uçagı için hava alanına hareket
Rehber  trafik durumuna göre gezi rotası DEĞİŞEBİLİR.


© 2013 Sağlam Tur Seyahat Acentası - Tüm Hakları Saklıdır.

sağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlarsağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlar

Google+