türsab tatil meleği
 Untitled Document
firma-logolari firma-logolari
ONLINE BİLET
Kapadokya Turu

KAPADOKYA TURU

Hava alanında gurubun karşılanması rehberle buluşma.
Derin kuyu gezisi
Yer altı Şehri gezisi
Çavuşine geliş Çavuşin kilisesi gezisi
Göreme açık hava müzesi
Üç güzeller mevkisi gezisi ve fotoğraf molası
Asmalı Konak ve Yer Gök Aşk dizisinin çekildiği, Mustafa paşa köyü gezisi
Ortahisar gezisi
Uçhisar gezisi
Textil atölyesi alışveriş molası 
Kapadokya şarap mahzeni gezisi
Peri bacası gezisi
Misafirlerimizin ugurlanması için hava alanında hareket.

 

 
Kapadokya,  yüzyıllar önce lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakanın yıllar boyunca rüzgar yağmurun aşındırmasıyla meydana gelmiştir.

 

 

Günümüzden milyonlarca yıl önce Erciyes,  Hasandağ ve Göllüdağ'ın çıkarttığı lavlar ve yine milyonlarca yıllık bir serüvenle şekillenen Kapadokya, Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kapadokya'da görülesi yerler o kadar çoktur ki, tatil sürenizi uzun tutmanızda fayda olmaktadır.

 

Geçmişi 5 bin yıl öncesine dayanan el sanatları merkezi avanos, açık hava müzesi ile Türkiye'nin dünyada en bilinen turistik yerlerinden biri olan göreme, yeraltı şehirleriyle Derinkuyu ve Acıgöl, üç güzelleriyle Ürgüp, açık sarayıyla Gülşehir, mistik ortamıyla Hacıbektaş, yüzeysel sıcaklığı 100 dereceyi bulan şifalı sularıyla Kozaklı, Ihlara Vadisi, bölgenin en büyük kilisesinin olduğu Çavuşin, bizlere bölgenin geçmişi ile ilgili önemli bilgiler veren 200'e yakın yeraltı şehirlerinden Kaymaklı, Derinkuyu, Zelve ve Paşabağı, kesinlikle görmeniz gereken yerlerdir.

 

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği yerlerden biridir. Turistlerin en gözde yerlerinden biri olmaktadır. Ayrıca ipek yolunun en önemli kavşaklarından biri olarak tarihe geçmiştir.

 

KAPADOKYA HAKKINDA KISACA BİLGİ

 

Bölge günümüzde turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Avanos, Ürgüp, Göreme, Akvadi, Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Selime Köyü, Çavuşin, Güllüdere Vadisi, Paşabağ-Zelve belli başlı görülmesi gereken yerlerdir. Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler ondokuzuncu yüzyılda yamaçlara ya kayaların ya da kesme taştan inşa edilmişlerdir. Bölgenin tek mimarı malzemesi olan taş yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşak olduğundan çok rahat işlenebilmekte ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok dayanıklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin bol olması ve kolay işlenebilmesinden dolayı yöreye has olan taş işçiliği gelişerek mimari bir gelenek halini almıştır. Gerek avlu gerekse ev kapılarının malzemesi ahşaptır. Kemerli olarak yapılmış kapıların üst kısmı stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir. Yöredeki güvercinlikler 19. yüzyılın sonları, 18. yüzyılda yapılmış küçük yapılardır. İslam resim sanatını göstermek açısından önemli olan güvercinliklerin bir kısmı manastır veya kilise olarak inşa edilmişlerdir. Güvercinliklerin yüzeyi yöresel sanatçılar tarafından zengin bezemeler, kitabeler ile süslenmişlerdir. Bölge şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği ile de ünlüdür. Kapadokya'yı eskiden ev olarak kullanıyorlardı. Bu yüzden şimdi kalıntılar çıkartılıyor. Bunlar tarihi eser olarak koruma altına alınıyor.

 

Kapadokya turlarımızı sağlam bilet farkıyla yaşayın. Yılların verdiği tecrübeyle siz müşterilerimize en iyi hizmet vermek için uğraşıyoruz. Profesyonel ekibimizle farkı sizde göreceksiniz.© 2013 Sağlam Tur Seyahat Acentası - Tüm Hakları Saklıdır.

sağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlarsağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlar

Google+