türsab tatil meleği

firma-logolari firma-logolari
ONLINE BİLET
Diğer

 

Yaşlı Yolcu

 

Yaşlı yolcu, 65 yaşını doldurmuş ve 66 yaşından gün almış olmalıdır.

 

Bazı havayollarında yaşlı yolcular için ekstra indirimler bulunmaktadır.

Saglambilet.com online uçak bileti sistemimizde yaşlı yolcular "65+"olarak belirtilmiştir ve indirim hakları otomatik olarak uygulanmaktadır.

 

Yaşlı yolcu kadar bebek yolcu uçuş yapabilmektedir. 65+ yolcularımız kucaklarında bebek taşıyabilmektedir.

 

Eğer yolcumuz çok yaşlı ve yürüyemeyecek durumda ise +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93numaralı çağrı merkezimizi arayarak tekerlekli sandalye talep edebilirsiniz.

Yaşlı yolcu uçak bileti indirimlerini, yaşlı yolcu uçak bileti kampanyaları hakkında daha fazla bilgi almak için +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93  numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Hamile Yolcu

 

 

Hamile yolcularımız, hamileliğin yirmisekizinci (28) haftasına kadar doktor raporu olmadan uçuş gerçekleştirebilmektedir.

 

Eğer tek bebeğe hamile ise yirmisekiz - otuzaltıncı (28. - 36.) hafta arasında doktor raporu ile seyahat edebilmektedir.

 

Eğer iki ya da daha fazla bebeğe hamile ise yirmisekiz - otuzikinci (28. - 32.) hafta arasında doktor raporu ile seyahat edebilmektedir.

 

Doktor raporunuz yedi (7) günden eski olamaz.

 

Doktor raporunu, kendi doktoronuzdan alabilirsiniz.

 

 

Raporunuzda 'Uçakla seyahat etmesinde herhangi bir sakınca yoktur' ibaresi yer almalıdır.

 

 

Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı, soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka bulunmalıdır.

 

Belirttiğimiz şartlar yerine getirilmemiş olursa havalimanı yetkilileri uçuşunuza onay vermez.

 

Havalimanında eğer hamileliğiniz sakıncalı bulunursa anlaşmalı birimler dahilinde kontrol yapılması istenebilir. Sakıncalı bir durumun görünmesi halinde yetkililer ve doktor raporunuz olsa bile uçuşunuza onay vermeyebilirler.

 

Hamile yolcular ve hamilelerin uçak yolculuğu hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93numaralı Saglam Bilet çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 

Fiziksel Engelli Yolcu

 

Engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcularımız için her havayolunun özel uygulamaları bulunmaktadır. 

Lütfen özel kurallar için +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93 numaralı Saglam Bilet çağrı merkezimiz ile iletişime geçiniz.

 

 Yürüme engelli ya da yaşlı yolcularımızın seyahat etmesinde herhangi bir engel var mı?

Hayır, yürüme engeli bulunan yolcularımızın seyahat etmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak bazı kurallar bulunmaktadır. Tekerlekli sandalye tipleri için, Tekerlekli Sandalye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tekerlekli sandalye taleplerinizi için lütfen +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93 numaralı çağrı merkezimizi arayınız.

 

Görme engelli yolcular refakatsiz uçuş gerçekleştirebilirler mi?

Evet, görme engelli yolcularımız tek başlarına ya da özel eğitimli refakatçi köpekleri ile seyahat edebilirler. Özel eğitimli ve refakatçi köpekleriniz için havayolları genelde ekstra ücret talep etmez ve rezervasyonsuz uçuş gerçekleştirebilirler. Ancak her havayolu için geçerli olmayabilir. Lütfen bu talepleriniz için +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek bilgi alınız ve seyahat edecek görme engelli yolcularımız için bizlere bilgi veriniz.

 

Duyma engelli yolcular refakatsiz uçuş gerçekleştirebilirler mi?

Evet, duyma engelli yolcularımızın tek başına seyahat etmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak tek başına seyahat edecek duyma engelli yolcularımız için +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93numaralı çağrı merkezimizi arayınız ve bilgi veriniz. 

 

Hem görme, hem duyma engelli yolcular refakatsiz uçuş gerçekleştirebilirler mi?

Maalesef hayır. Bu yolcularımız tek başına seyahat edememektedir. 

 

Herhangi bir hastalığı bulunan yolcular uçuş gerçekleştirebilirler mi?

Bu durumlarda havayollarının bazı kuralları bulunmaktadır. Bazı durumlarda havayolları uçuş yapmanıza müsade etmektedir. Bu durumlar hakkında bilgi almak için +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93numaralı çağrı merkezimizi arayınız. 

Çocuk Yolcu

 

Çocuk yolcular iki (2) yaşını doldurmuş, on iki (12) yaşını doldurmamış yolculardır.

 

Çocuk yolcular için koltuk almanız gerekmektedir. Bazı ücretlerde çocuk yolcularda indirim uygulanabilmektedir. Saglambilet.comonline uçak bileti sistemimiz çocuk, yolcularımız için otomatik indirim uygulamaktadır.

 

Bazı havayolları refakatli / refakatsiz çocuk yolcu kabul etmemektedir. Lütfen çocuk yolcuları tek uçurmak için uçak bileti satın alacaksanız +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93 nmaralı çağrı merkezimizden bilgi alınız.

 

Çocuk yolcular 2- 6 yaş arasında mutlaka refakat ile uçmalıdır. 7-12 yaş arası yolcular ise refakatsiz uçabilmektedir fakat her havayolu refakatli / refakatsiz uçuşlara izin vermemektedir.

 

Çocuk yolcuların refakatsiz uçuş yapabileceği durumlarda havayolu ekstra ücret talep edebilmektedir. Bu ücret biletleme anında ya da havalimanında ödenmektedir. Ödeme şekli havayolunun kuralına göre farklılık göstermektedir.

 

Eğer çocuğunuz refakatli / refakatsiz uçuş gerçekleştirecekse uçuştan 90 dakika önce havalimanında bulunmanız gerekir.

 

Çocuğunuzu kabin ekibine teslim edip uçak kalkana kadar geçecek sürede de havalimanında bulunmanız şarttır. Aynı kural uçak indikten sonra çocuğunuzu havalimanında karşılayacak kişi için de geçerlidir. Karşılacayacak kişi, uçak iniş saatinden 60 dakika önce havalimanında bulunmalı ve çocuk yolcuyu teslim alana kadar havalimanını terk etmemelidir. Lütfen biletleme işlemlerinizde doğru iletişim bilgilerini ve çocuğunuzun konuştuğu, anladığı dilleri bildiriniz. Refakatli / refakatsiz çocuk yolcu uçağa en son alınacaktır. Refakatli / refakatsiz çocuk yolcu uçuştan önce, uçuş süresince ve yetkili kişiye teslim edilene kadar gözetim altında tutulacaktır.

 

18 yaşından küçük, annesi, babası ya da her ikisi olmadan yurtdışı (Kıbrıs dahil) uçuşu yapacak yolcularımız içinMUVAFAKATNAME alınması şarttır. Muvafakatname olmadan 18 yaşından küçük yolcular, annesi ve babası yanında olmadan uçuşa kabul edilmezler. Lütfen uçuşunuzdan önce, noterlerden muvafakatname alınız. Eğer 18 yaşından küçük yolcu, sadece annesi ile seyahat edecekse babası tarafından muvafakatname, sadece babası ile seyahat edecekse annesi tarafından muvafakatname, her ikisi olmadan seyahat edecekse hem anne hem de babadan muvafakatname alınması zorunludur.

Bebek Yolcu

 

Bebek yolcu, ikinci yaş gününü kutlamamış yolcu grubuna girer. 

 

Bir ebeveyn (yetişkin yolcu ya da 65 yaş üstü yolcu) sadece bir bebeğe refakat edebilir. Yani alacağınız biletlerde kaç yetişkin ve/ veya 65 yaş üstü yolcu varsa o kadar bebek ile seyahat edebilirsiniz. İkiz ya da daha fazla bebeğiniz var ise mutlaka o kadar yetişkin ya da 65 yaş üstü yolcu bulunması gerekir.

 

Saglambilet.com internet sitemizden bebek yolcularımız için uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca talep ederseniz ve havayolu izin veriyorsa bebek yolcularımız için mama sipariş edebilirsiniz.


Lütfen mama taleplerinizi uçuşunuzdan en geç  24 saat önce +90 258 261 10 60 / +90 554 543 03 93  numaralı çağrı merkezimizi arayarak yapınız. Aksi takdirde uçakta bebeğiniz için mama bulunmayabilir.

 

Bebek yolcular, en erken, doğumundan itibaren 8. gününde uçağa kabul edilir. Lütfen bir aylık süreçte doğum kartını yanınızda bulundurunuz.

 

Saglambilet.com dan satın alacağınız ileri tarihli ve henüz doğmamış bebekleriniz için gireceğiniz tarihler esas alınacaktır. Bu tarih yolcu sorumluluğundadır ve herhangi bir şekilde bebek uçağa kabul edilmezse  Saglambilet.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 Sağlam Bilet Seyahat Acentası - Tüm Hakları Saklıdır.

sağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlarsağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlar

Google+