türsab tatil meleği

firma-logolari firma-logolari
ONLINE BİLET
GENEL KURALLAR

Genel Kurallar

Online Bilet İşlemleri Hakkında Genel Bilgiler

 

* %25 öğrenci indirimi ve %25 65 yaş üzeri yolcu indirimi yalnızca Türk Hava Yolları (THY) ve AnadoluJet Havayolları'nı tercih ederek yapılan satın alma işlemlerinde geçerlidir.

 

 

saglambilet.com internet sitesi üzerinden yapılan online bilet satın alma işlemleri sadece Visa ve Master kartları ile tek çekim ve ya taksitli olarak yapılabilmektedir. saglambilet.com e-bilet konfirmasyon/iptaline ilişkin e-mail mesajlarının iletilmemesi, geç iletilmesi ya da eksik olarak iletilmesine ilişkin sorumluluk kabul etmemektedir. saglambilet.com'dan satın aldığınız biletlerde kredi kartı ibrazı gerekmemektedir. Kart ibrazı saglambilet.com tarafından kaldırılmaktadır. 

Gidiş-dönüş farklı havayollarından bilet alırsanız, tek yönü kullanamazsanız bile diğer biletinizi kullanabilirsiniz. Mesela Türk Hava Yolları ile İstanbul - Antalya gidiş biletiniz, Pegasus ile Antalya - İstanbul dönüş biletiniz varsa Türk Hava Yolları biletinizi kullanamasanız bile Pegasus uçak biletinizi kullanabilirsiniz. Ancak gidiş - dönüş aynı havayolundan alacağınız uçak biletlerinizde bir bacağı kullanmazsanız, kalan parkurunuzu da kullanamazsınız. 

 

Serbest Bagaj Hakkı

 

1 Nisan 2011 itibari ile yürürlüğe giren yeni bagaj uygulamasına göre iç hatlarda Pegasus Havayolları, SunExpress Havayolları, AnadoluJet Havayolları, BoraJet Havayolları ve Onur Air Havayolları 15 kg serbest bagaj hakkı tanımaktadır. THY promosyon biletlerde 15 kg serbest bagaj hakkı, THY esnek biletlerde ve Atlas Jet Havayollarının iç hat biletlerinde ise 20 kg serbest bagaj hakkı tanınmaktadır.

 

Bebek - Çocuk Yolcu Uçuş Kuralları

 

Uçuşun gerçekleşeceği tarihte 3 yaşından gün almamış yolcular, (0 -24 ay) bebek yolcu olarak işlem görür. 

saglambilet.com sisteminden alınan uçak biletlerinde bebek yolcu doğum akabindeki ilk 36 saat hiçbir şekilde uçuşa kabul edilemez. 3 ile 7 gün arasında ise ancak doktor raporu ile uçuş gerçekleştirebilir. Bebek yolcu ancak ebeveyni ile uçuş yapabilir. Kabin memuruna teslim edilemez. Uçuş kuralları gereği yetişkin sayısından fazla bebek yolcu uçuşa kabul edilemez. Bu durumda ikiz bebeği olan bir anne iki bebeği ile tek başına uçamaz. Bebek yolculara bebek uçak bileti ücreti uygulanır.

 

Saglambilet.com sistemi ile satın alınan uçak bileti ile uçuşunu gerçekleştirecek 3 yaşından gün almış ama 7 yaşından gün almamış çocuk yolcular, yalnız başlarına seyahat edemezler. Ebeveynleri ile beraber uçuşlarını gerçekleştirebilirler, kabin memuruna teslim edilemezler. Çocuk yolcu bilet indiriminden yararlanabilir ( promosyon uçak biletleri hariç).

 

Saglambiletcom sisteminden satın alınan 7 yaşından gün almış ve 13 yaşından gün almamış çocuk yolcular, yalnız başlarına seyahat edebilir. Çocuk yolcu indiriminden faydalanabilir ancak aktarmalı bağlantılı uçuşlarda seyahat edemezler. Refakatsiz seyahat edecek çocuk yolcunun uçuşu ebeveyninin iznine bağlıdır. Ebeveyn, havalimanına gelerek refakatsiz çocuk taşıma formu doldurur ve imzalar. Daha sonra da kabin memuruna teslim edilir. Uçak kalkana kadar ebeveyni havalimanından ayrılamaz. İniş destinasyonunda kabin memuru çocuk yolcuyu indirir havalimanındaki yetkili kişiye (akrabasına, sorumlusuna) teslim eder.

 

Hamile Yolcu Uçuş Kuralları

 

Saglambilet.com sisteminden satın alınan uçak biletlerinde hamileliğin 28. haftasının sonuna kadar doktor raporuna gerek olmadan uçuşunuzu gerçekleştirebilirisiniz.

- 28. haftanın bitiminden 34. haftanın sonuna kadar yazılı doktor raporu ile uçuş yapabilirsiniz.

- 34. haftanın bitiminden itibaren doktor raporu dahi olsa uçuşa kabul edilmezsiniz.

- Doktor raporunun uçuş tarihinden en fazla 7 gün önce alınmış olması gerekmektedir.

 

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden Yeni Bagajda Sıvı Taşıma Kuralları

 

Havayolu ile seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin bagajlarında taşıyabilecekleri sıvılarla ilgili sıvı kısıtlaması düzenlemesi, halen dış hat uçuşlarında uygulanmakta olup, 1 Mart 2012 tarihi itibariyle İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, 1 Nisan 2012 tarihi itibarıyla da tüm iç hat uçuşlarında da uygulanacaktır. Kabin bagajlarında taşınmasında sınırlama getirilen sıvılar, uçak altı bagajlarda havayolu işletmesinin kuralları içinde taşınabilecektir.

 

El/kabin bagajı yolcuların son güvenlik kontrol noktasından geçtikten sonra uçak içerisine götürdükleri bagajlardır.

Kısıtlamaya dahil olan sıvılar:

 

- Su, şurup, içecekler dahil her türlü sıvı, - Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil), kolonya, parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç),

- Traş köpükleri, deodorantlar, diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler,

- Reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler ve jeller,

- Kontak lens sıvıları, şampuanlar, sprey ve aerosoller ve yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.

 

Söz konusu uygulama ile yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakta olup, miktarı kısıtlanmaktadır. Her yolcu yaklaşık 20 x 20 cm boyutlarında 1 litrelik ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin

hacmi 100 ml geçmemek üzere sıvı, jel ve sprey ürünlerini bulundurabilir.

 

 

Uygulama:

 

- Her yolcu 1 adet şeffaf plastik poşet taşıyabilir.

- Poşet içerisinde konulan her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.

- İçindeki miktara bakılmaksızın kabı 100 ml den büyük ürünlerin geçirilmesine müsaade edilmez.

- Yolcuların el bagaj/çantalarındaki sıvı ürünleri son güvenlik kontrol noktasında göstermeleri ve x-ray cihazına ayrı olarak koymaları gerekmektedir.

- Check-in’e verilen uçak altı bagajlarda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmamaktadır. Ancak, Havayolu işletmesinin kuralları geçerlidir.

- Yolcuların çantalarını hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak sıvı ürünleri uçak altı bagajlarına koymaları kolaylık sağlayacaktır.

 

 

İstisnalar;

 

Özel durumlar göz önünde bulundurularak kısıtlamada bir takım istisnalar uygulanacaktır. Örneğin bebek ile seyahat eden yolcuların seyahat süresince yetecek miktarda mama/süt bulundurabilmeleri veya ilaç kullanımı zorunlu olan yolcuların seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında olmak kaydıyla ilaç bulundurabilmeleri mümkündür. Ancak son güvenlik kontrol noktasında söz konusu yolculardan mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilaç kullanımı ile ilgili belgeleri istenebilir.

 

 

 

HAVAYOLLARI BİLET KURALLARI - İPTAL İADE DEĞİŞİKLİK KURALLARI

 

PEGASUS UÇAK BİLET KURALLARI

 

Online satın almış olduğunuz biletlerde isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır.

 

Uçuş saatiniz geçtikten sonra biletiniz üzerinde iptal, değişiklik veya para iadesi hakkınız bulunmamaktadır.

 

Satın almış olduğunuz biletlerde tahsil edilen hizmet bedeli iadesi yapılmaz.

 

Satın almış olduğunuz biletlerin iadesi, yalnız ödeme yaptığınız kredi kartına yapılabilmektedir. Başka bir kredi kartına, hesaba veya elden ödeme imkânı bulunmamaktadır.

 

Saglambilet.com kendi ağır kusuru olmaksızın işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

 

KKTC Uçuşları İçin Kurallar:

 

KKTC uçuşlarında sadece nüfus cüzdanı ve/ veya pasaport kullanabilirsiniz. Ehliyet, sağlık karnesi, öğrenci belgesi vb. belgeler geçerli olmayacaktır.

 

Öğrenci ücreti; yıl içerisinde devam eden bir öğrenim kurumunda (ilköğretim, lise, üniversite, lisans, yüksek lisans) kayıtlı bulunan, yolculuğun başladığı günde 28. yaş gününe erişmemiş Türk ve/ veya yabancı uyruklu öğrencilere uygulanır. Havalimanında öğrenci kimlik belgesi mutlaka gösterilmelidir.

 

Seyahat başlangıcında 16 yaşından gün almamış öğrencilerden belge istenmez.

 

18 yaşından küçük yolcular mutlaka Muvafakatname ile uçuşa kabul edilmektedir. Yalnız seyahat edecek yolcuların, her iki ebeveyninin muvafakatnamesi, tek bir ebeveyni ile seyahat edecek yolcuların diğer ebeveyninden noter onaylı muvafakatname alması zorunludur. Aksi takdirde uçuşa katılamayacaklardır. saglambilet.com bu durumda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Kıbrıs'ta vatani görevi yapan ve/ve ya Kıbrıs'ta görevli askeri personele ekstra indirim uygulanır. Asker indirimi ile bilet alan yolcularımızı yanlarında askeri kimlik kartı ile birlikte Hudut Geçiş Belgelerini de ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

 

 

PEGASUS YURTİÇİ UÇAK BİLETİ KURALLARI 

 Pegasus Yurtiçi Uçak Bileti - KKTC Uçak Bileti Kuralları

Rezervasyon Değişikliği ve İptal - İade Tazminat Bedelleri

Kampanya

Super

Flex

Ücret Kodu ve Sınıfları

 

1/2/3/G

P/U/T/Z/V

X/S/N/K/H/M/L/B/Q/R/D/Y

Rezervasyon Değişikliği

12 saatten fazla zaman

Yapılamaz

30 TL

*16 TL + 30 TL

12 - 2 saat kala

Yapılamaz

30 TL

*16 TL + Ücretin %30'u kesilir.

2 saatten az zaman

Yapılamaz

Yapılamaz

Yapılamaz

İptal - İade

12 saatten fazla zaman

Yapılamaz

Yapılamaz

*16 TL + 30 TL

12 - 2 saat kala

Yapılamaz

Yapılamaz

*16 TL + Ücretin %30'u kesilir.

2 saatten az zaman

Yapılamaz

Yapılamaz

Yapılamaz

*Farklı bilet sınıflarında bu ücret değişiklik gösterebilir.

 

 

PEGASUS YURTDIŞI UÇAK BİLET KURALLARI 

DIŞ HAT UÇUŞLARI: TÜRKİYE - ALMANYA / AVUSTURYA / AZERBAYCAN / BELÇİKA / DANİMARKA* / FRANSA / GÜRCİSTAN  

 HOLLANDA / İNGİLTERE* / İSVEÇ* / İSVİÇRE*/ İTALYA / KOSOVA / MAKEDONYA / ROMANYA / YUNANİSTAN / UÇUŞLARI (KARŞILIKLI)

Rezervasyon Değişikliği ve İptal durumunda ücret iade kuralları

Kampanya

Super

Flex

Ücret  Sınıfları

1/2/3/G

P/U/T/Z/V

X/S/N/K/H/M/

L/B/Q/R/D/Y

Rezervasyon Değişikliği

72 saatten fazla zaman

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 30 EUR'si kesilir.

20 EUR + Ücretin 30 EUR'si kesilir

72-24saat arası

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 40 EUR'si kesilir.

20 EUR + Ücretin 40 EUR'si kesilir

24 saat-1 saat arası

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 60 EUR'si kesilir

1 saatten az zaman varsa

Yapılamaz.

Yapılamaz.

Yapılamaz.

İptal - İade

72 saatten fazla zaman

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 60 EUR'si kesilir

72-24 saat arası

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 85 EUR'si kesilir

24 saat-1 saat arası

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 85 EUR'si kesilir

1 saatten az zaman varsa

Yapılamaz.

Yapılamaz.

Yapılamaz.

* TÜRKİYE - DANİMARKA / İNGİLTERE / İSVEÇ / İSVİÇRE (KARŞILIKLI) UÇUŞLARI İÇİN EURO CİNSİNDEKİ DEĞİŞİKLİK VE İPTAL- İADE TUTARLARI, ÜLKELERİN MAHALLİ PARA BİRİMİNE ÇEVRİLİR.

 

*Yakıt Harcı, rezervasyon iptallerinde iade edilmemektedir. Rezervasyon değişikliklerinde ise; uçuşa 24 saatten daha fazla zaman varsa yakıt harcında herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır. 24 saatten daha az zaman var ise yakıt harcı iade edilmemektedir.

 

DIŞ HAT UÇUŞLARI: TÜRKİYE - IRAK / İRAN / LÜBNAN / UKRAYNA / KAZAKİSTAN / TEL AVIV  UÇUŞLARI (KARŞILIKLI)

Rezervasyon Değişikliği ve İptal durumunda ücret iade kuralları

Kampanya

Super

Flex

Ücret  Sınıfları

1/2/3/G

P/U/T/Z/V

X/S/N/K/H/M/

L/B/Q/R/D/Y

Rezervasyon Değişikliği

72 saatten fazla zaman

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 40 USD'si kesilir.

20 EUR + Ücretin 40 USD'si kesilir

72-24saat arası

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 55 USD'si kesilir.

20 EUR + Ücretin 55 USD'si kesilir

24 saat-1 saat arası

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 80 USD'si kesilir

1 saatten az zaman varsa

Yapılamaz.

Yapılamaz.

Yapılamaz.

İptal - İade

72 saatten fazla zaman

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 80 USD'si kesilir

72-24 saat arası

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 115 USD'si kesilir

24 saat-1 saat arası

Yapılamaz.

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 115 USD'si kesilir

1 saatten az zaman varsa

Yapılamaz.

Yapılamaz.

Yapılamaz.

*Yakıt Harcı, rezervasyon iptallerinde iade edilmemektedir. Rezervasyon değişikliklerinde ise; uçuşa 24 saatten daha fazla zaman varsa yakıt harcında herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır. 24 saatten daha az zaman var ise yakıt harcı iade edilmemektedir.

 

YURT DIŞI - YURT İÇİ ARASINDA YAPILAN SEYAHATLERDE, BAĞLANTILI *YURT İÇİ UÇUŞLARINA

UYGULANAN KURALLAR 

Rezervasyon Değişikliği ve İptal Durumunda Ücret İade Kuralları

 Flex

 

Ücret Kodu

Süre

E / W / F / A

Rezervasyon Değişikliği

72 saatten fazla zaman

20 EUR + Ücretin 30%'u kesilir.

72-24saat arası

20 EUR + Ücretin 50%'si kesilir.

24 saatten az zaman

20 EUR + Ücret iadesi yapılmaz 

İptal - İade

72 saatten fazla zaman

20 EUR + Ücretin 30%'u kesilir.

72-24saat arası

20 EUR + Ücretin 50%'si kesilir.

24 saatten az zaman

20 EUR + Ücret iadesi yapılmaz 


BAĞLANTILI OLMAYAN İÇ HAT UÇUŞLARINDA İÇ HAT & KKTC UÇUŞLARI DEĞİŞİKLİK VE İPTAL KURALLARI GEÇERLİDİR.** SADECE BAĞLANTILI OLAN SEFERLERDEKİ İÇ HAT UÇUŞLARINA UYGULANIR.

 

 YURT DIŞINDAN YURT DIŞINA BAĞLANTILI UÇUŞLARDA,BAĞLANTILI UÇUŞ İÇİN UYGULANAN KURALLAR

Rezervasyon Değişikliği ve

Ücret Sınıfları

İptal Durumunda İptal İade Kuralları

I - E

W - F - A

Rezervasyon Değişikliği

24 saatten fazla zaman

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 50%'si kesilir

24 saatten az zaman

Yapılamaz.

Yapılamaz.

İptal - İade

24 saatten fazla zaman

Yapılamaz.

20 EUR + Ücretin 50%'si kesilir

24 saatten az zaman

Yapılamaz.

Yapılamaz.

 

 

SUNEXPRESS UÇAK BİLET KURALLARI

 

SunExpress uçak biletlerinde üç tip fiyat kuralı bulunmaktadır.

 

Promo - Promosyon uçak bileti kuralları; Bu sınıftaki uçak biletlerinde iptal, iade ve değişiklik yapılamaz. Satın alınmış olan tarihte ve saatte düzenlenen isimdeki kişinin uçması gerekmektedir. Aksi durumda bilet iptalinde ve/veya değişikliğinde ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Saver - Hesaplı uçak bileti kuralları; SunExpress uçak biletlerinde Saver hesaplı sınıfı iç hat biletlerinde değişiklik ve/veya iade yapılmak istenir ise sistem buna göre bir ceza uygular. Değişiklik yapacağınız zaman daha yüksek bir fiyatta bilete değiştirirseniz aradaki fiyat farkını da ödemeniz gerekmektedir. Saver uçak biletleri, Flex uçak biletlerine göre daha uygun fiyatlı uçak biletidir.

 

Flex - Esnek uçak bileti kuralları; SunExpress uçak biletlerinde Flex sınıfı kurallarına göre uçuşunuzdan 48 saat öncesine kadar işlem yaptırabilirsiniz. İşlemlerinizde var ise fiyat farkı tahsil edilir.

© 2013 Sağlam Bilet Seyahat Acentası - Tüm Hakları Saklıdır.

sağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlarsağlam bilet, yurt içi turlar, yurt dışı turlar

Google+